KONST / Litografier / Färglitografi 15395207
nr 1539 5207
Rudolph Carl Gorman
(1931-2005), USA
"Secrets". Signerad, färglitografi, daterad 1989. Bladets mått: 92x133 cm, yttermått inklusive ram: 122x162 cm
Rudolph Carl Gorman, amerikansk konstnär född 1931, död 2005.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 8 maj 2023
kl 19:38:15
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Rudolph Carl Gorman
Läs mer om Rudolph Carl Gorman